Puch – najdroższe wypełnienie w ofercie. Należałoby je nazwać puszkiem . W zasadzie niczym nie przypomina piórek.  Jest tak delikatne, ze podczas wykonywania należało zachować dużą ostrożność, najmniejszy ruch powodował rozwiewanie wypełnienia. Niezwykle miękkie, lekki  i delikatne. Z tego powodu stosowane  w kołdrach,  Natomiast z tym wypełnieniem można wyprodukować najlżejszą kołdrę a zarazem najcieplejszą.

wersje delux mają w swoim wsadzie puch d1 najwyższej kalsy.

wersje puchowe mają w swoim wsadzie puch klasy d4 80% oraz 20% dartych piórek

Półpuch – mieszanka pierza i puchu w proporcji 50% puchu 50% pierza , to wypełnienie stosowane jest w  poduszki z tego typu wypełnieniem, są najczęściej spotykane i najlepsze dla klienta lubiącego twardsze poduszki w które się nie wpada Najczęściej kupowane są poduszki właśnie, są grubsze i bardziej sprężyste od poduszek z pierza dartego.  

Półpuch  darty– mieszanka pierza i puchu w proporcji 50% puchu 50% pierza , to wypełnienie stosowane jest w  poduszki z tego typu wypełnieniem,  najlepsze dla klienta lubiącego bardziej miękkie  poduszki w które można trochę ułożyć pod głową, Pierze zastosowane w tych wyrobach pozbawione jest szypułki. tzn jest darte